index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Ślubownie Klas Pierwszych

 

slubowanie20181116 99


 

Galeria zdjeć >>

 


W piątek 16 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Tego dnia uczniowie trzech klas pierwszych zdali swój pierwszy egzamin i zostali przyjęci do grona uczniów Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin.


Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Do uroczystości ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się pod okiem swoich nauczycielek, pań: Barbary Kalinowskiej, Beaty Skrobot i Anny Grabarek od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.


W dniu ślubowania uczniowie przybyli do szkoły w odświętnych strojach, uczennice w biało - czerwonych wiankach na głowie, a uczniowie z kotylionami w narodowych barwach przypiętych do koszul.

Uroczystość ślubowania rozpoczęłą się mszą świętą odprawioną w kościele przez Ojca Witolda Adamczyka. Na początku  został wprowadzony sztandar szkoły a następnie wychowawczyni klasy 1b pani Beata Skrobot przewitała zgromadzonych w kościele uczniów , rodziców, rodziny i przyjaciół dzieci  oraz nauczycielki klas pierwszych i pana Dyrektora Tadeusza Młynka.


Ojciec Witold w krótkim kazaniu podkreślił jak istotne jest przywiązanie do korzeni oraz kultywowanie tradycji i kultury polskiej na amerykańskiej ziemi oraz życzył pierwszakom i ich rodzicom wiele wytrwałości  na poczatku ich szkolnej drogi.


Po mszy świętej wszyscy uczniowie zaprezentowali krótki program artystczny zakończony wspólną, piękną recytacją wiersza ,, Katechizm polskiego dziecka ”. Mimo lekkiej tremy wszystko wypadło znakomicie i młodzi artści zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swój występ.

 

Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły:

 

,,Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły
Będę szanował swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów.
Będę uczył się tego co piękne i polskie.”


Po ślubowaniu pierwszoklasiści zostali pasowani przez pana Dyrektora Tadeusza Młynka na uczniów Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy, a następnie w klasach upominki ufundowane przez Zarząd i Dyrekcję Szkoły.


Na koniec uroczystości pani Edyta Agignoae wykonała wszystkim pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wiele radości i samych sukcesów w nauce w naszej Polskiej Szkole im. św. Małgorzaty Marii w Algonqiun.


Barbara Kalinowski
Wychowawca klasy 1a

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.