index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Dyktando 2018

 

dyktando1

 

Galeria zdjęć >>

 

W piątek, 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 7:00 wieczorem w przytulnej bibliotece Polskiej Szkoły im. Małgorzaty Marii w Algonquin odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom tegorocznej edycji szkolnego Dyktanda. To już trzecia edycja tego ważnego wydarzenia w życiu szkoły, którego celem jest kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną, propagowanie polskiej kultury, doskonalenie umiejętności ortograficznych i wprowadzenie ducha zdrowej rywalizacji. Konkurs ortograficzny został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

 

I grupa – klasy 4-5
II grupa – klasy 6-7
III grupa – klasy 8 – 2 LO


Pierwszy etap  Dyktanda odbył się 23 lutego 2018 roku w wyżej wymienionych klasach i przystąpili do niego wszyscy uczniowie poszczególnych zespołów klasowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało  się tylko troje uczniów z każdej klasy, którzy popełnili najmniejszą ilość błędów ortograficznych w napisanym dyktandzie. Drugi etap dyktanda odbył się 9 marca, gdzie wyłonieni w pierwszym etapie konkursu uczniowie rywalizowali  o tytuł  szkolnego Mistrza Ortografii 2018 w swoich grupach wiekowych.

 


Oto lista laureatów szkolnego Dyktanda:

 

Klasy: 4-5
I miejsce – Maja Kostrzewa, kl. 4a i Victor Praczkowski, kl. 5a
II miejsce – Julia Popławska, kl. 5c
III miejsce – Ania Furman, kl. 5c

 

Klasy: 6-7
I miejsce – Natalia Molczyk, kl. 7a
II miejsce – Szymon Rupniewski, kl. 6a
III miejsce – Alex Burdzy, kl. 6b

 

Klasy: 8-2 LO
I miejsce – Natalie Koczwara, kl. 1 LO
II miejsce – Claudia Kramarz, kl. 2 LO i Patrick Brzozko, kl. 8a
III miejsce – Patryk kostrzewa, kl. 8b i Victoria Kalinka, kl. 8a
      

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczniom, którzy wzieli udział w drugim etapie Dyktanda.
Dziękujemy pani Wicedyrektor, Agnieszce Kostrzewie za opiekę merytoryczną i organizacyjną nad projektem  oraz paniom, które przygotowały konkursowe dyktanda: Edycie Agignoae, Elżbiecie Kubajek i Ewie Paszko.


Warto znać i uczyć się zasad poprawnej pisowni w języku polskim, gdyż, jak mawiał znany pedagog, Janusz Korczak: „Błąd w mowie i piśmie jest jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz...”.

                                                                                                                                                      
Elżbieta Kubajek
Opiekun konkursu

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.