index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017-2018

 

rok-szkolny-2017 30

    

GALERIA ZDJĘĆ >>

                              

Wakacje już się skończyły, a uświadomił nam to pierwszy dzwonek, który 9 września 2017 roku zabrzmiał w Polskiej Szkole im. Św. Małgorzaty Marii w Algonquin.


Uroczysta msza św. o godzinie 6 wieczorem zaingurowała rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018.

 

Mszy św. przewodniczył ojciec Witold Adamczyk, a oprawę muzyczną zapewnił pan organista Andrzej Piska wraz z chórkiem „Chwalmy Pana” pod  przewodnictwem pani Anny Przybylskiej.


Do kościoła licznie przybyli uczniowie z rodzinami, nauczyciele, katecheci i pracownicy szkoły.


Mszę świetą rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły, za którym do kościoła wkroczyli nauczyciele i katecheci na czele z panem dyrektorem Tadeuszem  Młynkiem i jego zastępcą Agnieszką Kostrzewą.

 

Ojciec Witold w krótkim kazaniu powitał wszystkich przybyłych i podkreślił jak ważna w nauczaniu i pielęgnowaniu języka polskiego jest rola nie tylko nauczycieli i szkoły, ale przede wszystkim rodziców. Ojczysta mowę dzieci poznają najpierw w domu i to rodzice są pierwszymi nauczycielami swoich pociech. Do nich zwrócił sie z apelem o dbanie i rozwój języka polskiego w swoich domach.


Tuż po zakończeniu mszy św. pan dyrektor Tadeusz Młynek powitał serdecznie wszystkich zebranych, a szczególnie nowych uczniów  w tym roku szkolnym w Polskiej Szkole im. Św Małgorzaty Marii w Algonquin życząc im wiary we własne możliwości a nauczycielom i rodzicom wytrwałości i cierpliwości.


Słowa pana dyrektora „Rok szkolny 2017/2018 uważam oficjalnie rozpoczęty” wszyscy nagrodzili gromkimi brawami.


Następnie w chwili ciszy i skupienia wyprowadzono sztandar szkoły, a  potem uczniowie z rodzicami rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi  wychowawcami.


Na progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom ,od tych najmłodszych , którzy być może z obawą, niepewnością ale też z ciekawością zaczynają swoją edukację, jak również tym najstarszym, dla których to będzie ostatni rok nauki, wielu sukcesów i samych miłych i dobrych wrażeń w roku szkolnym 2017/2018.

 

Barbara Kalinowska,

Nauczyciel klasy 3c

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.