index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Pasowanie Pierwszaków

 

 

Galeria zdjęć >>

                                                                   

18 listopada w naszej Polskiej Szkole odbyło się uroczyste Pasowanie Pierwszaków. Mszę Swiętą celebrował Ojciec Witold Adamczyk. Pan dyrektor Tadeusz Młynek przywitał przybyłych Rodziców, gości oraz uczniów pierwszych klas oraz podziękował wszystkim obecnym za to, że tak chętnie kontynują polskie tradycje w swoich rodzinach i chcą aby Polski język był ciągle żywy mimo tak dalekiej odległości od ojczyzny.

 

Następnie Klasa 1a z wychowawczynią Katarzyną Siudyłą, klasa 1b z wychowawczynią Martą Wierzbą, oraz klasa 1c z wychowawczynią Elżbietą Gierą, przedstawiły krótką część artystyczną z  wierszykami i piosenkami. Potem nastąpiła główna część ślubowania kiedy to Pan Dyrektor zapytał Pierwszaków: czy będziecie starali się być dobrymi i uczciwymi, czy będziecie strzegli honoru i dobrego imienia szkoły. Czy będziecie szynowali swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów i będziecie uczyli się tego co piękne i polskie.

 

Katarzyna Siudyla

Wychowawca kl. 1a

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.