OGÓLNE INFORMACJE

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice!

Na wstępie witam w klasie III wszystkich uczniów oraz rodziców. Jestem bardzo szczęśliwa, ze będziemy się spotykać w każdy piątek ( 5:00 pm - 8:45pm) i doskonalić umiejętności posługiwania się językiem polskim. W szczególności witam nowych uczniów i ich rodziny. Cieszę się ze jesteście z nami i mam nadzieje, ze szybko się zaklimatyzujecie w naszej szkole - w razie wątpliwości, pytań - służę pomocą.

" Cos o mnie...."

Mam na imię Weronika Pecak. Ukończyłam  studia pedagogiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym  w Krakowie o kierunku pedagogika specjalna. W Polsce przez 5  pracowałam z osobami niepełnosprawnymi jako pedagog specjalny. W USA jestem od 7 lat i pracuje jako nauczyciel w przedszkolu. Ponadto przez 3 lata pracowałam w polskiej szkole w Chicago.                     W Polskiej Szkole Małgorzaty Marii w Algonquin pracuje drugi rok. Mam dwóch synów,                      z którymi uwielbiam jeździć  na rowerach i wędrować po górskich szlakach….

1. Części składowe na ocenę półroczna oraz roczna:

- Umiejętności z zakresu: pisania, czytania oraz mówienia

-  Zadania domowe

- Aktywność na lekcji

Dwa razy w miesiącu będziemy pisać dyktando.

2.Potrzebne przybory szkolne:

- 2 zeszyty ( do zapisywania lekcji i do dyktand - najlepiej małe cienkie polskie zeszyty)

- mazaki, kredki

- ołówek, gumka do mazania, temperówka

- klej nożyczki

- folder

3. Do używania w klasie potrzebujemy:

- ręcznik papierowy

- chusteczki antybakteryjne

- mokre chusteczki (baby wipes)

Proszę o zorganizowanie po 2 sztuki rzeczy wyżej wymienionych.  Bede je przywozić co piątek, aby dzieci mogły z nich korzystać podczas zajęć.

Zadania domowe będą umieszczane na stronie internetowej szkoły - najpóźniej do godziny 12:00 pm w sobotę.

Proszę wejść na nasza stronę internetową

- www.nasza-szkola.com,

- zakładka: zadania,

- następnie Pecak Weronika

Bardzo proszę informować mnie o nieobecności ucznia i ją usprawiedliwiać drogą email lub sms.

Numer tel. 773 - 971 – 6775

Nowych uczniów proszę o przyniesienie świadectwa ukończenia II klasy.

Zwracam się z prośbą do rodziców, aby odbierali swoje dzieci osobiście, a nie przez starsze rodzeństwo ucznia.

Warto przypomnieć dzisiaj słowa Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci:

Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko trochę obchodziło,

a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało…

I tego właśnie Wam życzę w nowym roku szkolnym – wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać. Wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę. Osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Niech każdy z Was – gdy zaczną się kolejne wakacje – będzie mógł powiedzieć: „To był dla mnie bardzo dobry rok szkolny!”

Wychowawca

Weronika Pecak