Msza Graduacyjna Klas 8-ych i Liceum

Graduacja Klasy Licealnej

Zobacz galerię zdjęć >>

Graduacja klasy maturalnej w szkole im. Św. Małgorzaty Marii była uroczystością szczegόlną. Sukces ukończenia polskiej szkoły przez moich uczniów jest owocem wysiłku wielu ludzi. Uczniowie poświęcili swój piątkowy wolny czas, aby poznać język, literaturę i historię kraju, z ktòrego wywodzą się ich korzenie. Rodzice, dla ktòrych bardzo często słowo poświęcenie stanowi prawdziwą definicję ich życia nałożyli na siebie dodatkowy obowiązek i aktywnie uczestniczyli w życiu naszej klasy i szkoły. Dyrekcja szkoły, pracownicy administracji i nauczyciele nie szczędzili wysiłku, aby nauka w polskiej szkole była przeżyciem szczególnym  Piotr, Paweł, Albert, Kamil, Karolinka, Mateusz, Camillka, Klaudia, Konrad, Madzia i Paulinka to wspaniała grupa młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłość i będą stanowić naszą przyszłość. Kiedy patrzę na ich piekne, inteligentne i dobre twarze, o moje “jutro” jestem spokojna.

Dumna wychowawczyni: Malgorzata Biedron

Lista absolwentόw:

• Piotr Agacki
  • Paweł Ciezobka
  • Albert Dziadkowiec
  • Kamil Jerominski
  • Karolina Nowakowska
  • Mateusz Przybylski
  • Camilla Siudyla
  • Klaudia Staszczuk
  • Konrad Wasilewski
  • Magdalena Wyszynski
  • Paulina Zawadzka

Graduacja Klas 8-ych

graduacja-8-klasy-2015 74

Zobacz galerię zdjęć >>

W niedzielne popoludnie, 3 maja, w kosciele sw. Malgorzaty Marii w Algonquin zostala odprawiona msza w intencji graduujacych uczniow klas osmych.

W krotkim montazu slowno-muzycznym, ktory nastapil po mszy, osmoklasisci swoje mysli i serca skierowali ku tym, ktorzy wytrwale i cierpliwie prowadzili ich po labiryncie szkolnego zycia. W podziece za wiedze i serce, dziekowali dyrekcji, ojcom Franciszkanom, katechetom, nauczycielom i rodzicom.

Pani dyrektor Beata Rzadkowska wraz o. Piotrem, wreczyli uczniom pamiatkowe ksiazki i pozegnali ich wruszajacymi przemowami. Swoich wychowankow pozegnaly rowniez Elzbieta Makal - wychowawczyni kl. 8a i pani Jolanta Bednarski - wychowawczyni kl. 8b.

Motto z wiersza W. Szymborskiej "Nic dwa razy sie nie zdarza i nie zdarzy", dydykujemy tym uczniom,ktorzy koncza przygode z polska szkola.Niech te slowa beda refleksja przemijania i pokaza,ze czas spedzony w polskiej szkole im. sw. Malgorzaty Marii w Algonquin, byl bezcenny i niepowtarzalny.

Uczniom, ktorzy zdecudowali sie kontynuowac nauke w liceum zyczymy wytrwalosci i samych sukcesow,

Elzbieta Makal & Jolanta Bednarski
Wychowawcy klas 8-ych