Zobacz galerię zdjęć >>

Dnia 19 marca 2015 roku w Polskiej Szkole im.św. Małgorzaty Marii w Algonquin nasi uczniowie wzieli udział w XVIII Konkursie Matematycznym “Math Kangaroo in USA” organizowanym na terenie Stanόw Zjednoczonych od 1997r. W tym roku na terenie całego kraju do konkursu przystąpiło 21,000 uczestnikόw z klas od 1 do 12 na terenie 38 stanόw.. W naszej szkole konkurs został zorganizowany już po raz drugi i wzięło w nim udział 18-ścioro uczniόw od klasy 2 do 11.

Zmagania matematyczne trwały 75 minut. Młodsi uczniowie ( klasy 1-4) mieli do rozwiązania 24 zadania wielokrotnego wyboru, a starsi ( klasy 5-12) musieli rozwiązać  30 takich zadań . Emocje siegały zenitu, każdy chciał pokazać, że matematyka jest jego mocną stroną. Po zakończeniu konkursu każdy uczestnik otrzymał “kangurową” koszulkę , dyplom, pamiątkowy ołόwek  i miły upominek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i chociaż wyniki konkursu zostaną ogłoszone dopiero za kilka tygodni my już dzisiaj przyznajemy im zasłużony, honorowy tytuł : “Tęgiej Matematycznej Głowy”.

Barbara Kalinowski
Opiekun konkursu