Pasowanie na Pierwszaka 2021

Pasowanie na Pierwszaka

Galeria zdjęć >> kliknij tutaj

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.
Puk, puk, to ja, taki mały uczniaczek.

Puk, puk, to ja, pukam szkoło do twych drzwi.
Puk, puk, to ja, prosze bądź przyjazna mi.

Ślubowanie klas pierwszych, to od lat niezwykle wydarzenie w szkolnym kalendarzu. 19 listopada 2021 roku w podniosłej atmosferze, w gronie zaproszonych gości, Dyrekcji, Ojców Franciszkanów oraz rodziców, uczniowie klas pierwszych odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia i tym samym przystąpili do grona społeczności szkolnej. Najważniejszym momentem uroczystości było rozpoczęcie ślubowania i złożenie przysięgi na Sztandar Szkoły. Po złożeniu przysięgi przez uczniów klas pierwszych pan dyrektor - Tadeusz Młynek poprzez dotknięcie ramienia dużym, kolorowym ołówkiem dokonał aktu pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego bardzo ważnego dnia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Po zakończeniu uroczystości, nowo przyjęci w poczet szkoły uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszakom, życzymy wielu sukcesów i samych piątek w szkole.

Grażyna Magiera

Wychowawca kl. 1a