Studniówka - 25 Jubileusz

GALERIA ZDJĘĆ - Victor Studio >>

GALERIA ZDJĘĆ >>

Rozpoczęcie balu studniówkowego 2018 zaplanowane było na szóstą wieczorem 27 stycznia, ale już około czwartej po południu pod budynek Drury Lane Theater zaczęły podjeżdżać kolejne limuzyny, z których wychodzili piękni młodzi ludzie w olśniewających wieczorowych kreacjach.  Scenę tę można było tylko porównać do Dolby Theater w Hollywood w czasie gali rozdania Oscarów. Tegoroczny bal to już 25 studniówka!!!  W tym roku bal studniówkowy został zorganizowany  przez szkołę im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin pod egidą Zrzeszenia Nauczycieli Polskich. Wzięło w nim udział 530 maturzystów z 35 szkół polonijnych działających w metropolii Chicago.

Uroczystość rozpoczęło majestatyczne wejście na salę bankietową uczniów i uczennic z poszczególnych szkół, których witali przedstawiciele Polskiej Szkoły im. Małgorzaty Marii: dyrektor, pan Tadeusz Młynek, wicedyrektor, pani Agnieszka Kostrzewa oraz maturzyści wraz z wychowawcami Małgorzatą Biedroń i Witoldem Maziarzem. Ceremonię wejścia na salę bankietową prowadzili pani Elżbieta Makal, nauczycielka przyszłorocznych maturzystów oraz pan Dariusz Rzadkowski, rodzic tegorocznego maturzysty.

Kiedy wszyscy zajęli miejsca, uczestników studniówki powitał pan Tadeusz Młynek bezpośrednio zwracając się do maturzystów w słowach: “ Właśnie taki wieczór, jak ten dzisiejszy pokazuje, że było warto uczęszczać do polskiej szkoły (…) Polska szkoła wzbogaciła Was o dodatkową wiedzę i przyjaźnie. Uwrażliwiła Was na słowo “Polska”, które mam nadzieję zajmie szczególne miejsce w Waszych sercach.”  W gronie gości składających gratulacje uczniom, nauczycielom i rodzicom  byli prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich, Ewa Koch, przewodnicząca Kongresu Oświaty Polonijnej, dr Jolanta Tatara, konsul Piotr Janicki, kapelan Zrzeszenia Nauczycieli Polskich, Marek Janowski oraz dwoje maturzystów ze szkoły im. św. Małgorzaty Marii Natalia Konieczek i Alex Krawczyk. Część oficjalną uświetniły swoimi występami zespół “Szepty“ pod kierownictwem Małgorzaty Skrzypkowskiej i “Lajkonik” pod dyrekcją Haliny Misterki.

Po pysznym obiedzie nastąpił jeden z najbardziej fascynujących momentów balu czyli  losowanie stypendiów. Maturzystka szkoły organizującej bal, Noelle Szczepański otrzymała pierwsze stypendium w wysokości $1000. Pozostałe stypendia zostały rozlosowane pomiędzy 34 maturzystami wybranymi w poszczególnych szkołach.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się zainicjowany tradycyjnym polonezem taneczny szał. Młodzież świetnie się bawiła przy dźwiękach starych i nowych przebojów. Żeby tradycji stało się zadość wszyscy przeszli przez setkę, co według legendy powinno gwarantować sukces na egzaminie maturalnym. Każdy z uczestników balu otrzymał na pamiątkę czerwoną czapkę baseballówkę z napisem “Studniówka 2018”.

Niedługo nasi maturzyści złożą egzamin dojrzałości i opuszczą mury polskich szkół, a rok później pójdą w świat, aby wykorzystać wszystkie jego możliwości i spełnić swoje marzenia.

Pozostało nam tylko życzyć im samych sukcesów…