11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

Galeria zdjęć... kliknij tutaj

Uroczystośċ 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W ostatni piątek 10 listopada w szkole przedstawiony został program artystyczny poświęcony 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowany on został przez uczniów klasy przedszkolnej wraz z klasą 0a  i dedykowany uczniom od przedszkola do klas 3 włącznie oraz montaż słowno – muzyczny – przygotowany przez uczniów klas 5b i 6b, a skierowany do uczniów klas od 4-tych do 6-tych. Uczniowie tych klas oraz klas 7-ch mieli również możliwość uczestniczenia w pogadance i wystawie przygotowanej przez grupę rekonstrukcji historycznej 5 Kresowej Dywizji Piechoty.

Natomiast uczniowie od klasy 7-mych  do klasy maturalnej uczestniczyli w projekcji filmu Polskie 100 lat. Odc. 3 - 11 listopada 1918 r. dotyczącego tematyki odzyskania niepodległości.

Dziękujemy paniom; Ewie Młynek wychowawczyni klasy 0a, Małgorzacie Kamiński wychowawczyni klasy przedszkolnej oraz Monice Molczyk, Marii Serafin wychowawczyni klasy 5b, Edycie Agignoae wychowawczyni klas 6b za przygotowanie tych uroczystości, jak również uczniom tych klas, którzy wzięli udział w programie artystycznym.

Dziękujemy także pani Magdalenie Remesz - Kopeć za przygotowanie projekcji filmu dla klas starszych. Panu Andrzejowi Stano z grupy rekonstrukcji historycznej 5 Kresowej Dywizji Piechoty za przeprowadzenie pogadanki i przygotowanie wystawy ukazującej wyposażenie i uzbrojenie polskiego żołnierza z okresu walk o niepodległość.