Ślubowanie Klas Pierwszych

slubowanie2019-20 36

Galeria zdjęć - kliknij tutaj >>

W piątek 15 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Tego dnia uczniowie trzech klas pierwszych zdali swój pierwszy egzamin i zostali przyjęci do grona uczniów Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Do uroczystości ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się pod okiem swoich nauczycielek, pań: Lucyny Bator, Elżbiety Giera oraz Katarzyny Siudyła od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

W dniu ślubowania uczniowie przybyli do szkoły w odświętnych strojach. Zaprezentowali również krótki program artystczny. Mimo lekkiej tremy wszystko wypadło znakomicie i młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swój występ.

Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły:

,,Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły
Będę szanował swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów.
Będę uczył się tego co piękne i polskie.”

Po ślubowaniu pierwszoklasiści zostali pasowani przez pana dyrektora Tadeusza Młynka na uczniów Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin oraz otrzymali upominki ufundowane przez Zarząd i Dyrekcję Szkoły.

Na koniec uroczystości wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wiele radości i samych sukcesów w nauce w naszej Polskiej Szkole.