Lekcja 3 kwietnia 2020

Witam wszystkich serdecznie!

Mam nadzieje ze macie sie wszyscy dobrze i zdrowo! Dziekuje wszystkim ktorzy sa na biezaco z zadaniami i przesylaja swoje prace na moj telefon 224 415 4258 ( odntowuje  wszystkie zadania i wpisuje oceny do dziennika.) Dziekuje Rodzicom za pomoc i zrozumienie w tym tak trudnym czasie!

Lekcja 3 kwietnia 2020

Prosze wpisac do zeszytu temat lekcji:

Polskie tradycje jako dorobek kultury narodowej.

1.Wielkanoc -  najstarsze i najwazniejsze swieto chrzescijanskie celebrujace misterium paschalne Jezusa Chrystusa.

2.Tradycje i zwyczaje zwiazane ze Swietem Wielkanocnym

- swiecenie pokarmow (Wielka Sobota)

- Niedziela Palmowa- poswiecenie palm znak Bozego Blogoslawienstwa

-Triduum Paschalne

- Niedziela Zmartwychwstania Panskiego - Rezurekcja

- Poniedzialek Wielkanocny -Smingus Dyngus

3.Prosze teraz przeczytac tekst ze str,68 "Swiecone u Borynow"i odpowiedziec pisemnie w zeszycie na pytanie 3 str 68

4.Prosze przeczytac tekst str.69" Swiecone w palacu ksiecia Sapiechy" i odpowiedziec pisemnie w zeszycie na pytanie 3 str.70 (zrobic zdjecie i przeslac)

Zadanie domowe

Prosze napisac przepis na ulubione danie wielkanocne (zrobic zdjecie i przeslac) Pamietamy o czytaniu ,mozemy czytac na glos rodzicom opowiadania ze  str.68 oraz 69  .

Geografia

Poznajemy krajobraz nadmorski

1 Prosze przeczytac tekst str 52 str53 54

Zadanie domowe

str.54 cw.2  Dla chetnych cw.1,2,st. r53( Zrobic zdjecie i wyslac)

Nastepne zajecia beda 17 kwietnia

Zycze wszystkim Uczniom i ich Rodzinom SPOKOJNYCH ZDROWYCH SWIAT ZMARTWYCHWSTANIA PANSKIEGO !!!!!!!

Do uslyszenia i szybkiego zobaczenia!!!!

Wychowawca

Jolanta Bednarski