Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Praca domowa na 18 listopada 2022 roku

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

przedstawiam zadanie domowe na 18 listopada 2022 roku.

1.    Proszę przygotować się dp sprawdzianu z języka polskiego z epoki Młodej Polski. Uczniowie otrzymali na kartce informacje o epoce, które zostały omówione na zajęciach. Proszę według nich przygotować się do testu.

2.  Proszę zrobić w zeszycie notatkę w formie tabeli na temat wynalazków, które powstały w Młodej Polsce i ciekawostek  związanych z tą epoką.

Obok nazwy wynalazku proszę wpisać jego twórcę oraz datę  powstania. Proszę zapamiętać te wynalazki oraz ich twórców (oprócz dat). Proszę zapamiętać też nazwiska polskich noblistów, ich dokonania oraz datę otrzymania Nagrody Nobla.

(na podstawie podręcznika, s. 194)

Sprawdzian z Młodej Polski odbędzie się w najbliższy piątek, 18 listopada.

Dziękuję.

Życzę udanego tygodnia.