Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Praca domowa na 28 października 2022 r

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

przedstawiam zadanie domowe na 28 października 2022 roku.

1. Na podstawie podręcznika do geografii proszę uzupełnić informacje na otrzymanej kartce (Powtórzenie wiadomości z geografii - I część.

2. Na lekcji uczniowie czytali fragment "Chłopów" Władysława Reymonta opisujący śmierć Macieja Boryny, a następnie obejrzeli fragment filmu zrealizowanego na podstawie lektury, pt. "Smierć Boryny".

Proszę, żeby uczniowie obejrzeli samodzielnie w domu odcinek 4 serialu "Chłopi" pt. "Wesele" i napisali na kartce, w punktach, wszystkie zwyczaje weselne, które zostały przedstawione w tym filmie.

Poniżej link do filmu.

3. Proszę napisać pracę pisemną (250 słów) na następujący temat: Proszę zachęcić swojego amerykańskiego/amerykańską kolegę/koleżankę do odwiedzenia wybranego miasta lub obiektu historycznego czy geograficznego w Polsce. Przedstaw zalety tego miejsca, opisz je, podaj w którym województwie się znajduje i przekonaj ją/jego, że koniecznie powinna/powinien je odwiedzić.

Pracę należy napisać na kartce.

Dziękuję.

Życzę udanego tygodnia