index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Login Nauczyciela

Praca domowa na 9 grudnia 2022 roku

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

 

przedstawiam zadanie domowe na 9 grudnia 2022 roku

 

historia

 


1. Proszę przygotować się do sprawdzianu z historii

 

 

   Temat sprawdzianu:

 

I wojna światowa- przyczyny i przebieg.

Sprawa polska podczas I wojny światowej.

 

 

    Na wcześniejszych lekcjach uczniowie pracowali, oglądali filmy edukacyjne oraz uzupełniali kartę pracy dotyczącą przyczyn i przebiegu I wojny światowej. Proszę dokładnie opanować zagadnienia z karty. Na ostatnich zajęciach uczniowie obejrzeli przygotowaną przeze mnie prezentację, która obejmowała zarówno temat przebiegu I wojny światowej, jak również sprawę polską w tej wojnie.  

 

   Na sprawdzian, oprócz zagadnień z karty pracy, uczeń powinien znać odpowiedź na następujące pytania dotyczące sprawy polskiej w I wojnie światowej. Zagadnienia te omówiłam podczas przedstawiania prezentacji:

 

    a). Jak nazywały się dwie polskie formacje wojskowe, które walczyły po stronie państw centralnych i kto nimi dowodził?

    b). Jak nazywały się dwie polskie formacje wojskowe walczące u boku ententy i kto nimi dowodził?

    c). Czego dotyczył kryzys przysięgowy?

    d). Czym był Akt 5 listopada? Kiedy i przez kogo został ogłoszony? Jakie obietnice złożono Polsce?

    e). Czego dotyczył 13. punkt orędzia prezydenta Stanów Zjednoczonych, Thomasa Woodrowa Willsona i w ktorym roku to orędzie zostało wygłoszone?

    f). Jakie były postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Polski? Kto reprezentował Polskę na konferencji pokojowej w Paryżu? W którym roku miały miejsce oba te wydarzenia?

 

2. Proszę powtórzyć wiadomości z ostatniej lekcji i pisemnie odpowiedzieć w zeszycie na powyższe pytania. W tym celu proszę obejrzeć poniższy film, który pomoże uczniom udzielić odpowiedzi na te pytania:

                       https://youtu.be/Z_Qv2AZcdww

    Proszę też zajrzeć do podręcznika do klasy II, gdzie na str. 187 - 189 znajdują się potrzebne informacje na temat I wojny swiatowej i sprawy polskiej w I wojnie światowej. Proszę je jeszcze raz przeczytać i wykorzystać informacje w zadaniu domowym.

 

               Sprawdzian odbędzie się w najbliższy piątek, 9 grudnia, po sesji zdjęciowej.

 

3. Uprzejmie przypominam, że w najbliższy piątek odbędzie się sesja zdjęciowa do dyplomów i do pamiętnika. Sesja będzie miała miejsce na sali gimnastycznej w nowej szkole i będzie trwała ok. 2 godzin.  Przypominam o galowym ubiorze. 

     Proszę, żeby wszyscy przyszli do szkoły punktualnie na godzinę 17:00. Po sesji przejdziemy do naszej sali na dalszą część zajęć.

 

   Dziękuję.

Życzę dobrego tygodnia

 

 Elżbieta Kubajek

            

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.