Akademia z Okazji Dnia Matki

Galeria zdjęć >>

“Najważniejszą  rolą, jaką może spełniać kobieta, jest to rola matki.
 Mama -- jedno słowo, a znaczy tak wiele: CIEPłO, MIłOŚĆ, TROSKĘ, POCIECHĘ...”

Tymi słowami dnia 14 maja w kościele im. Św. Małgorzaty Marii w Algonquin uczniowie z młodszych klas naszej polskiej szkoły rozpoczęli część artystyczną z okazji Dnia Matki. Dziewczynki w czerwonych kapelusikach, a chłopcy w eleganckich strojach  na zmianę to wzruszali to rozbawiali zebranych. W zabawnych wierszykach z dziecięcą prostotą i szczerością dzieci mówiły o wielkiej miłości i przywiązaniu do mamy, a jednocześnie o swoim umiłowaniu do zabaw i psot.

Ogromny zapał pomocy mamie znikał, gdy tylko pojawiała się okazja do gier i zabaw. Niejednej mamie oglądającej występ obok szerokiego uśmiechu na twarzy pojawiła się też łezka w oku. Za taką właśnie szczerość i dziecięcą prostotę wszystkie mamy kochają swoje dzieci.

Oczywiście nie zabrakło piosenek w trakcie ktòrych dzieci rytmicznie machały kolorowymi wielkimi kwiatami. W tym miejscu pragniemy nadmienić, że piękną oprawę całego występu zapewnili państwo Anna i Jarosław Bielaszka.

W słowach piosenki na zakończenie dzieci życzyły wszystkim mamom serdecznej zapłaty od Boga za ich miłość, trudy i starania oraz wielkich bukietów od każdego taty.

Tego samego i my życzymy wszystkim mamom w dniu ich święta, a także na każdy dzień roku.

Barbara Kalinowski
Wychowawca kl. 2c