Ślubowanie Klas Pierwszych

klasa1a

Dnia 20 listopada 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Wydarzenie to zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Ten rok był jednak wyjątkowy, gdyż ze zwzględu na obostrzenia spowodowane Covid 19, rodzice nie mogli osobiście brać udziału w tej pięknej ceremonii. Mimo wszystko, ten problem został rozwiązany i dzieki naszym  uczniom z starszych klas (Patryk Kostrzewa i Michał Przybylski) wszyscy mieli możliwość oglądać tę uroczystość przez internet na kanale YouTube.  Oglądaj transmisje: https://www.youtube.com/watch?v=fGtsmyQtjyQ

klasa1

Na tle przepięknej dekoracji, uczniowie klas pierwszych w kolejności - Kl.1a, kl.1b, kl.1c przedstawili swoje programy artystyczne, w których zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne, a nawet taneczne. Wielkimi brawami ocenili te występy zaproszeni goście: Proboszcz naszej Parafii O. Witold Adamczyk, Pan Tadeusz Młynek – dyrektor szkoły oraz Rodzice z trójek klasowych. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, z udziałem Pocztu Sztandarowego, pierwszaki z klas A, B i C „ślubowały być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”.

klasa1b

Pan dyrektor dokonał także symbolicznego pasowania wypowiadając zdanie „pasuję Cię na ucznia Polskiej Szkoły im. Św. Małgorzaty Marii”.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Nad całością czuwały wychowawczynie klas pierwszych panie:  Julita Florczykowska, Ewa Młynek , Weronika Pacek.