Adres Szkoły


St. Margaret Mary
Polish School

111 South Hubbard Street
Algonquin, IL 60102

Godziny otwarcia:
Sekretariat czynny w piątki, w dni szkolne od 5.30 PM do 8.30 PM
View Larger Map

Login Nauczyciela

Uncategorised

Dyktando 2018

 

dyktando1

 

Galeria zdjęć >>

 

W piątek, 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 7:00 wieczorem w przytulnej bibliotece Polskiej Szkoły im. Małgorzaty Marii w Algonquin odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom tegorocznej edycji szkolnego Dyktanda. To już trzecia edycja tego ważnego wydarzenia w życiu szkoły, którego celem jest kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną, propagowanie polskiej kultury, doskonalenie umiejętności ortograficznych i wprowadzenie ducha zdrowej rywalizacji. Konkurs ortograficzny został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

 

I grupa – klasy 4-5
II grupa – klasy 6-7
III grupa – klasy 8 – 2 LO


Pierwszy etap  Dyktanda odbył się 23 lutego 2018 roku w wyżej wymienionych klasach i przystąpili do niego wszyscy uczniowie poszczególnych zespołów klasowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało  się tylko troje uczniów z każdej klasy, którzy popełnili najmniejszą ilość błędów ortograficznych w napisanym dyktandzie. Drugi etap dyktanda odbył się 9 marca, gdzie wyłonieni w pierwszym etapie konkursu uczniowie rywalizowali  o tytuł  szkolnego Mistrza Ortografii 2018 w swoich grupach wiekowych.

 


Oto lista laureatów szkolnego Dyktanda:

 

Klasy: 4-5
I miejsce – Maja Kostrzewa, kl. 4a i Victor Praczkowski, kl. 5a
II miejsce – Julia Popławska, kl. 5c
III miejsce – Ania Furman, kl. 5c

 

Klasy: 6-7
I miejsce – Natalia Molczyk, kl. 7a
II miejsce – Szymon Rupniewski, kl. 6a
III miejsce – Alex Burdzy, kl. 6b

 

Klasy: 8-2 LO
I miejsce – Natalie Koczwara, kl. 1 LO
II miejsce – Claudia Kramarz, kl. 2 LO i Patrick Brzozko, kl. 8a
III miejsce – Patryk kostrzewa, kl. 8b i Victoria Kalinka, kl. 8a
      

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczniom, którzy wzieli udział w drugim etapie Dyktanda.
Dziękujemy pani Wicedyrektor, Agnieszce Kostrzewie za opiekę merytoryczną i organizacyjną nad projektem  oraz paniom, które przygotowały konkursowe dyktanda: Edycie Agignoae, Elżbiecie Kubajek i Ewie Paszko.


Warto znać i uczyć się zasad poprawnej pisowni w języku polskim, gdyż, jak mawiał znany pedagog, Janusz Korczak: „Błąd w mowie i piśmie jest jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz...”.

                                                                                                                                                      
Elżbieta Kubajek
Opiekun konkursu

 

jaselka2018 01 

 

GALERIA ZDJĘĆ >>

 

Jak co roku, także i tym razem pasterze, królowie i pozostali liczni bohaterowie przedstawienia Jasełek „przybieżeli do Betlejem” witać Jezusa narodzonego w stajence. W tym pięknym misterium pokazali jak Syn Boży staje się człowiekiem, aby głosić nam Milość, która przynosi całemu światu Zbawienie. 

 

We wszystkie postacie wcielili sie młodzi uczniowie naszej szkoły; glównie piątoklasiści, choć kilku nieco starszych, a nawet młodszych uczniów równie pięknie zagrało swoje role.

 

Jak zawsze przedstawiliśmy nasze Jasełka dwukrotnie, aby, nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również nasze całe rodziny i wszyscy parafianie mogli zobaczyć przedstawienie, oddać „chwałe na Wysokości Bogu” i otworzyć swoje serca, by uczyć sie kochać drugiego czlowieka. 

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia, a Ojcom Franciszkanom i Dyrekcji szkoły za możliwość przeżywania świątecznego czasu w miłej i podniosłej atmosferze, gdy „Bóg się rodzi i moc truchleje”.

 

Renata Cyran i Piotr Kotowski-Castiglione

 

Copyright © 2009-2015 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.