Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela

 

„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.”
~ Jan Stanisław Jankowski

 

powstanie-warszawskie2014 

 

W tym roku mija 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Ta okrągła rocznica heroicznego zrywu patriotów, zmusza nas do godnego uczczenia pamięci o tamtych czasach i ludziach.

 

Z tej okazji Szkolny Punkt Konsultacyjny im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago, zorganizował Międzyszkolny Konkurs zatytułowany „Powstanie Warszawskie 1944”.


Finał konkursu odbył sięw sobotę 29 marca. Zwycięzcom i uczestnikom konkursu Pan Konsul – Konrad Zieliński, wręczył cenne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

 

Pośród 33-ech uczestników konkursu znależli się również uczniowie naszej szkoły. Pisząc odezwę do Polaków okupowanej Warszawy, Kuba Szczepański z kl. 7a „wywalczył” II miejsce w konkursie, a uczennice z kl. 7a - Marta Krakowski i Noelle Szczepański  otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

 

Eliminacjom konkursu towarzyszyła wspaniała oprawa artystyczna,która dała jasny sygnał,że pamiętamy i dziękujemy bohaterom powstania. Gośćmi honorowymi uroczystości były Panie – Krystyna Zielonka – łączniczka i sanitariuszka AK oraz Teresa Sokołowska, która jako 8-letnie dziecko przeżyła gehennę Syberii.

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.