Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela

 

 

 

 

Szanowni Rodzice Polskiej Szkoły im.św. Małgorzaty Marii w Algonquin

 

Ostatnie dwa miesiące roku szkolnego 2019/2020 zapadną nam wszystkim głęboko w pamięci. Konieczność szybkiego przejścia szkoły na  system funkcjonowania zdalnego, spowodowana epidemią COVID- 19 , stała się dla naszej społeczności szkolnej dużym wyzwaniem.

 

Zdajemy sobie sprawę, że bez Państwa pomocy, zaangażowania i przystosowania się do nowych warunków nauczania, nie udałoby się nam zrealizować programu dydaktycznego zaplanowanego na ten rok szkolny.  Proszę pamiętać, że bardzo doceniamy Państwa poświęcenie, odpowiedzialność i ciężką pracę. Domyślamy się, że nie było Państwu łatwo sprostać wymaganiom zdalnej edukacji  dzieci zarówno w szkole polskiej, jak i amerykańskiej, wykonując jednocześnie obowiązki zawodowe.
W dniu zakończenia roku szkolnego – jakże innym od naszych dotychczasowych  wyobrażeń – pragniemy Wam, Drodzy Rodzice, z głębi serca podziękować za Waszą obecność  i podjęcie w tym niełatwym  czasie podwójnego trudu wspierania swoich dzieci w nauce języka polskiego, historii i geografii  oraz przekazywania im polskich wartości kulturowych i religijnych.

 

JesteściePaństwo wspaniali !

 

Z okazji nadchodzących wakacji życzymy Państwu dużo zdrowia i bezpiecznego, udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Z wyrazami wdzięczności i szacunku

Dyrekcja, Zarząd Szkoły, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Administracji
Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin

 

 


 

 

Rejestracja na rok szkolny 2020/2021

 

Szanowni państwo, w związku z panującą pandemią i ogólnie panującą sytuacją wywołaną przez wprowadzone ograniczenia informujemy iż:


1.) Pierwsza wpłata od każdej rodziny wynosi $275, ale pobrana będzie 30 lipca, 2020 r.


2.) Rejestracja dla osób z zewnatrz rozpocznie się 1 czerwca z pierwszą opłatą $275 – która również będzie pobrana 30 lipca, 2020 r. Pozostała część opłaty za szkołę zostanie pobrana 30 listopada, 2020r.


Uwaga!!! Pełnym warunkiem zarejestrowania dzieci do szkoły jest złożenie zamówienia na podręczniki  w dniu rejestracji - opłata za podręczniki będzie pobrana przez FACTS w dniu 15 sierpnia, 2020r.

Aby zamówić podreczniki należy "DOWNLOAD" formę na podreczniki, odpowiednio uzupełnić formę a następnie należy kliknąć  FILE (w lewym górnym rogu) i zrobić SAVE.  Nastepnie otworzyć nowy email do pani Agnieszki  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub pani Moniki This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. i przesłać formę na podręczniki. Po sprawdzeniu i zatwierdzeniu formy, otrzymają państwo e-mail zwrotny z potwierdzeniem sumy.

 

Regulamin rejestracji... kliknij tutaj


Link do rejestracji online... kliknij tutaj

 

Forma zamówień podręczników... kliknij tutaj

 

Przypominamy, że ilość miejsc dla uczniów w klasach jest ograniczona, szczególnie w klasach młodszych, gdzie może ich zabraknąć, gdy otworzymy zapisy dla rodzin spoza naszej szkoły w dniu 1 czerwca. W związku z powyższym uczniowie z rodzin, które nie dopełnią rejestracji w terminie, mogą mieć problem z kontynuowaniem nauki ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w klasach.


Prosimy o dokonananie rejestracji w odpowiednim czasie abyśmy mogli sprawnie przygotować się od nowego roku szkolnego 2020-2021.


Dziękujemy za współpracę.

Tadeusz Młynek
Dyrektor szkoły

 


 

Program dla dzieci Totus Tuus


Nasza parafia po raz kolejny zaprasza uczniów klas 1 – 12 na camp Totus Tuus


Klasy:7—12 w (rok szkolny 2020/2021) 6/21 – 6/25, 202 7:00—9:00 pm Koszt: $10*
Klasy 1—6 ( rok szkolny 2020/2021 ) 6/22 -6/26, 9:00 am—2:15 pm Koszt: $35*


Wiecej informacji można uzyskać w biurze szkoły lub u pani Peggy Orabutt email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Więcej inforamcji i karta zgłoszeniowa... kliknij tutaj

 


 

SZKOŁA POSIADA AKREDYTACJE ILLINOIS STATE BOARD OF EDUCATION

* Polska Szkoła im. Św. Małgorzaty Marii nie dyskryminuje osób ze względu na rasę, kolor skóry, pochodzenie, płeć, niepełnosprawność oraz wiek, podczas nauczania i prowadzenia zajęć szkolnych.
* St. Margaret Mary Polish School does not discriminate on the basis of race, color, national origin, sex, disability, or age in its programs and activities.Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.