Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela

 

 

 

Zobacz Galerię Zdjęć
 

„10 Lat Minęło...” -  pod takim hasłem upłynął nam piątkowy wieczór

 

Świętowaliśmy urodziny naszej szkoły. Jak na urodziny przystało był tort, świeczki i oczywiście gromkie 100 lat...!

 

Znaną nam piosenką „10 lat minęlo...” chórek pod bacznym okiem Pani Anny Przybylski, wprowadził nas w sentymentalną podróż do przeszłości szkoły.

 

Jak się tworzyła i zmieniała jej historia zobaczyliśmy w części artystycznej, którą przygotowały panie: Ewa Mlynek, Barbara Kalinowski i Agnieszka Kostrzewa we współpracy z uczniami i sympatykami szkoły. Z wielkim przeżyciem i zaangażowaniem uczniowie prezentowali swoje taneczno – wokalne zdolności. Całej oprawie artystycznej towarzyszyła prezentacja multimedialna.

 

Mocnym akcentem wieczoru był polonez-reprezentacyjny polski taniec narodowy, którego korowód rozpoczynała pani dyrektor – Beata Rzadkowska w parze z mężem.

 

Jubileusz szkolny jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Trudno, bowiem, być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Mamy tutaj na myśli osoby, które tę szkołę tworzyły, jak również uczniów, którzy za swoją cierpliwość i wytrwałość zostali wyróżnieni i nagrodzeni szkolnymi Oskarami .

 

Uczniowie z 10-letnim stażem to: Adam Burdzy, kl. 8; Albert Dziadkowiec, 2 LO; Angela Marat, kl. 8; Camilla Siudyla, 2 LO; Conrad Majzner, kl. 8; Greta Kurzynski, 1 LO; Jacek Baranski, 1 LO; Justyna Czeczot, 3 LO; Kamila Czeczot, 3 LO; Konrad Wasilewski, 2 LO; Margaret Dobek, kl. 8; Michal Kuklik, 1 LO; Monika Hess, kl. 8; Natalie Trzeciak, 1 LO; Nicole Trzeciak, kl. 8; Piotr Agacki, 2 LO; Regina Zelazny, 1 LO; Sabrina Pietrucha, 1 LO.

 

Koniec wieczoru umiliło nam przedstawienie J. Tuwima pt. „Rzepka”, w wykonaniu naszych, jak zwykle świetnych, rodziców-aktorów. Burzy oklasków nie było końca...

 

Wspaniała zabawa i wielkie emocje towarzyszyły wszystkim zebranym podczas
tego wieczoru. I na koniec piosenka, której słowa będą dopełnieniem najserdeczniejszych życzeń dla naszej szkoły:


„Na drugie tyle szkoło przygotuj się, a może i na trzecie, któż to wie?”

Tekst opracowala Elzbieta Makal

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.