Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela

 

 

W piątek 8 marca miały miejsce uroczyste obchody 15 rocznicy powstania szkoły. Obchody rozpoczęła msza święta, w której uczestniczyli uczniowie, wychowawcy, katecheci oraz zaproszeni goście-byli dyrektorzy naszej szkoły - p. Małgorzata Kusiak, p. Danuta Białecka wraz z mężem Piotrem oraz p. Beata Rzadkowska. Mszę św. odprawił opiekun duchowy naszej szkoły - o. Piotr Sarnicki, a za oprawę muzyczną dziękujemy naszemu chórkowi pod przewodnictwem p. A. Przybylskiej.

 

IMG 5560

 

Galeria zdjeć >>

 

Po uroczystej mszy św. kontynuowaliśmy obchody na odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej - dekoracje wykonała p. Magda Remesz-Kopeć. W kolejności nastąpiło powitanie gości, przemówienie wygłoszone przez p. dyrektora T. Młynka, i odśpiewanie hymnów amerykańskiego, który wykonała uczennica kl. 3LO - Emilka Bielaszka oraz polskiego, do którego wykonania włączyli się wszyscy, którzy byli obecni na sali. Pan dyrektor odczytał list gratulacyjny, który otrzymaliśmy od p.Joanny Modrzejewskiej-prawnuczki p. Marii Konopnickiej.

 

IMG 5670

 

Galeria zdjeć >>

 

Następnie miało miejsca rozstrzygnięcie konkursu pt. "Nasza Szkoła" w którym wzięło udział 110 uczniów naszej szkoły. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. A. Kostrzewa, p. E.Bartosz i p. J. Bednarski. Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. W tym miejscu pragniemy również podziękować naszym sponsorom: Kaczor & Associates, Dr. Iwaszczyszyn, Salon A'vion, Lowell Foods, Kangur matematyczny w USA, Polsko- Słowiańska Federalna Unia Kredytowa oraz firma Plus Express.

 

Następna część obchodów, to przedstawienie przygotowane przez p. E. Młynek i p. B. Kalinowską Przedstawienia rozpoczęło sie od odśpiewania hymnu szkoły "Jest w Algonquin takie miejsca" (autortstwa p. U. Roberts) - hymn wykonały uczennice Natalia Kolczyk, Mają Kostrzewa, Julia Kalinowski i Kinga Agignoae. Następnie nasza młodzież wystąpiła w pełnym humoru przedstawieniu, które zakończyła piosenka w wykonaniu p. Edyty Burdzy "15 lat minęło" pod melodię z filmu "Czterdziestolatek". Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym aktorem udanego występu, a paniom dziekujemy za wspaniały pomysł przedstawienia.

 

Uroczystości zakończyły się odśpiewaniem tradycyjnego "Sto lat" i zgaszeniem symbolicznych świeczek na torcie oraz zrobieniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Obsługą muzyczną całej uroczystości zajęli się p. Anna i Jarek Bielaszka, którym serdecznie dziękujemy.

 

Po uroczystości uczniowie udali się klas, gdzie czekały na nich zakupione przez szkołę babeczki. Z okazji jubileuszu szkoły każdy uczeń otrzymał plecaczek z logo i nazwą szkoły, które ufundowała Rada Rodziców z p. Anną Kinor na czele.

 

IMG 5697Z okazji jubileuszu każda klasa przygotowała tablice klasowe, które zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym.

 

Galeria zdjeć >>

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólnie przeżycie, tak pięknej dla naszej szkoły-uroczystości 15 lat jej istnienia. Jesteśmy wdzięczni za wszystkich, którzy naszą szkołę w jakikolwiek sposób wspierają.

 

Najlepsze życzenia kierujemy do uczniów, rodziców oraz nauczycieli-dziękujemy, za to,że jesteście.

 

Za uwiecznienie na zdjęciach naszej uroczystości dziękujemy p. Małgosi Czubat, a uczniowi Patrykowi Kostrzewa za nagranie video.

 

Liczymy, że przed naszą szkołą wiele takich rocznic, przeżytych w gronie życzliwych nam ludzi.

 

 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.