studniowka 12

Galeria zdjeć >>

W sobotę, 26 stycznia piękni, młodzi i zdolni maturzyści naszej szkoły wraz z uczniami innych trzydziestu sześciu polonijnych szkół, wzięli udział w 26 edycji studniówkowej. Zabawa odbyła się w sali balowej Drury Lane w Oak Brook.

Bal studniówkowy to wyjątkowe wydarzenie, które każdy jego uczestnik zapamięta na całe życie. Symbolizuje bowiem początek czegoś ważnego, wkroczenie w dorosłość. Pierwszy krok w tę dorosłość stawiamy krokami tradycyjnego poloneza rozpoczynającego wspaniałą zabawę. Piękne suknie, garnitury, fryzury, makijaże i wyśmienite humory mają być symbolem dobrej passy na przyszłość. Jest to wieczór, który rozpoczyna intensywny okres przygotowań do egzaminu maturalnego, kończącego edukację w polskiej szkole.

Warto więc zatrzymać się na chwilę, spojrzeć wstecz na lata żmudnej nauki, docenić starania swoje i wszystkich wokół i powiedzieć – było warto! Mam nadzieję, że ten bal będzie niezapomnianym przeżyciem i pozostanie na zawsze miłym wspomnieniem młodości.

Drodzy maturzyści, odliczanie czas zacząć...

Elzbieta Makal
Wychowawczyni klasy maturalnej