Login Nauczyciela

Pasowanie na Pierwszaka

 

pasowanie2017 01

 

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.
Puk, puk, to ja, taki mały uczniaczek.                                                                                                      

Puk, puk, to ja, pukam szkoło do twych drzwi.
Puk, puk, to ja,prosze bądź przyjazna mi.

 

W piątek 17 listopada 2017roku uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet "Braci uczniowskiej" Polskiej Szkoły im. Św. Małgorzaty Marii w Algonqiun.

 

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowania  na Ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

 

W niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klas pierwszych w obecności dyrekcji, rodziców i zaproszonych gości ślubowali być dobrymi uczniami, strzec honoru szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co piękne oraz kochać swoją Ojczyznę.


Po złożonym ślubowaniu Pan Dyrektor -Tadeusz Młynek nie miał najmniejszej wątpliwości ,gdy dotykając ramion dzieci symbolicznym ołówkiem, z dumą przyjmował je do grona społeczności szkolnej. Ukorowaniem aktu pasowania było wręczenie przez Ojca Witolda Adamczyka -opiekuna duchowego szkoły pamiątkowych dyplomów.

 

Grażyna Magiera

Wychowawca kl. 1a

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.