Konkurs "Młode Talenty"

TERMIN  i  MIEJSCE  KONKURSU
14 marca 2020 roku o godz. 10:00
109 South Crest Ave, Bartlett Il  60103

Konkurs adresowany jest do różnych grup wiekowych i oferuje kilka dziedzin do wyboru.

,,Jan Paweł II - Papież wolności

Organizatorem konkursu jest Komitet Parady Konstytucji 3-go Maja przy Związku Klubów Polskich i Polska Katolicka Szkoła św. Błażeja.

PAF Pulaski Day Art Contest

Konkurs plastyczny, Kongresu Polonii Amerykańskiej Wydziału na stan Illinois, przeznaczony klas 1-8 konkursu plastycznego związanego z postacią gen. Kazimierza Pułaskiego.

Więcej informacji... kliknij tutaj

Konkurs na wypracowanie dla studentów klas licealnych

Rada Nauczycieli Polonijnych (Council of Educators in Polonia - CEP) zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w konkursie na najlepsze wypracowanie w języku angielskim lub polskim na temat:

“Pontyfikat sercem pisany.
Kim był dla ciebie, dla Polski i świata Papież - Święty Jan Paweł II ”

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają w nagrodę 200 dolarów, drugiego – 150 dolarów, trzeciego – 100 dolarów.

Termin dostarczenia prac upływa 7 marca, 2020 (8 PM).

Więcej informacji o konkursie... kliknij tutaj

11 konkurs "Być Polakiem" w roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność

Konkurs organizowany przez "Wspólnotę Polską", Polską Macierz Szkolną w Wielkiej Brytanii oraz Fundację "Świat na Tak".

Więcej informacji o konkursie... kliknij tutaj

konkurs plastyczny ops

XV Konkurs plastyczny organizowany przez Polską Szkołę im. J. Matejki

Polska Szkoła im. Jana Matejki zaprasza wszystkich uczniów polskich szkół sobotnich do wzięcia udziału w XV już konkursie plastycznym.

Konkurs odbędzie się w 4 grupach wiekowych:

I grupa - uczniowie od przedszkola do lat 7

II grupa - uczniowie od lat 8 do lat 12

III grupa - uczniowie od lat 13 do lat 17

IV grupa - dorośli/ nauczyciele, rodzice, byli uczniowie polskich szkół/

Każda szkoła może przysłać dowolną ilość prac z każdej grupy wiekowej do 31 stycznia 2020 roku. Prace proszę przesłać na adres: Polska Szkoła im. Jana Matejki 112 Manor Ave. Fox Lake, IL 60020 USA

XII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej im. Haliny Tkacz organizowany

niemiec„Piosenka z tamtych lat”
22 luty 2020r. godz.10:00 rano

Centrum Parafialne przy kościele St. John the Evangelist
502 S Park Blvd, Streamwood, IL 60107

ZGŁOSZENIA

1. Zgłoszenia uczestników należy przesłać do 15 lutego 2020r. na adres mailowy This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub na adres: Polska Szkoła Emilii Plater P.O Box 681366 Schaumburg, Illinois 60168.

2. W tym roku nasza szkoła obchodzi 45-te urodziny. Uczestnicy mogą wybrać dowolną piosenkę z czasu istnienia szkoły czyli od lat siedemdziesiątych do lat współczesnych.

3. Każdy z uczestników wykonuje jeden wybrany przez siebie utwór.

4. Podkład muzyczny musi być przesłany do 15 lutego na email This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Nie przyjmujemy podkładów w dniu Festiwalu.

5. Utwory muszą być wykonane w języku polskim i zgodnie z tematem Festiwalu

Szczegóły konkursu... kliknij tutaj

IX Konkurs pianistyczny dla dzieci i młodzieży aglomeracji chicagowskiej

1. Celem Konkursu jest popularyzacja muzyki fortepianowej, prezentacja umiejętności i promocja utalentowanych młodych artystów, konfrontacja poziomu i osiągnięć pianistów reprezentujących różne szczeble kształcenia muzycznego.

konkurs-pianistyczny-20192. Konkurs ma charakter otwarty.

3. Rejestracja do dnia: 1 marca 2020 roku

4. Miejsce konkursu: Art Performance Theatre - Judson University 1151 N State St, Elgin, IL 60123

Konkurs przeprowadzony zostanie w pięciu grupach wiekowych:

I grupa do 6 lat

II grupa: 7-9 lat

III grupa: 10-12 lat

IV grupa: 13-15 lat

V* grupa: 16-18 lat * V grupa odbędzie się jeżeli napłynie co najmniej 7 zgłoszeń.

Organizator wraz z jurorami rości sobie prawo do połączenia grup w przypadku małej ilości zgłoszeń