Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela


Dyrekcja Polskiej Szkoły im. Małgorzaty Marii mają przyjemność ogłosić, że w dniu 22 października 2013r. uczniowie klasy I a, I b, I c, dołączyli do braci uczniowskiej. Bardzo się cieszymy, życzymy wszystkim najmłodszym uczniom wielu sukcesów, radości, wspaniałych szkolnych przygód.

 

 

Zobacz Galerię Zdjęć

 

Ślubowanie klas pierwszych rozpoczęte zostało uroczystą mszą. Ojciec Piotr Sarnicki powitał wszystkich obecnych, następnie oddał głos p. Jolancie Rudnicki (wych. klasy 1b), ktόra przywitała wszystkich zgromadzonych oraz bohaterόw tego wieczoru uczniόw klas pierwszych, radę szkolną, p. kierownik Beatę Rzadkowską oraz pozostałych wychowawców klas pierwszych.

 

Po mszy świętej klasy pierwsze pod przewodnictwem swoich wychowawców, p. Katarzyną Siudylą, p. Jolantą Rudnicki, oraz p. Barbarą Banaszczyk zaprezentowaly krόtki program artystyczny. Zarόwno rodzice jak i dyrekcja szkoły byli zachwyceni występem naszych uczniόw.

 

Po części artystycznej, pani kierownik Beata Rzadkowska wygłosiła rotę ślubowania, uświadamiającą naszym pierwszoklasistom, aby godnie reprezentowali nasza szkołę, aby zawsze pilnie i starannie wywiązywali się z obowiązkόw ucznia, żeby kontynuowali polskie tradycje. Na koniec wszyscy uczniowie chόrem odpowiedzieli “ślubujemy”. Na pamiątke tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz książeczki, aby mogły wraz z rodzicami i rodzeństwem spędzić czas na wspólnym czytaniu.

 

Po ślubowaniu, dzieci udały się do szkoły na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców klas pierwszych.

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.