Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela

 

„Witaj szkoło, oto wracamy. Żegnaj, piasku nad morzem.”

 

Początek września to czas, kiedy nieodwołalnie kończą się wakacje i uczniowie wracają do szkolnej rzeczywistości.
9 września o godz. 6 po południu - nowy rok szkolny – powitaliśmy zgodnie ze szkolną tradycją, mszą św. w kościele św. Małgorzaty Marii w Algonquin.Liturgię odprawił o. Piotr Sarnicki, a uczniowie zapewnili jej uroczystą oprawę.


Po mszy głos zabrał pan dyrektor Tadeusz Młynek, który w swoim przemówieniu serdecznie przywitał wszystkich zebranych, którzy, pomimo niesprzyjającej aury, tłumnie zgromadzili się w kościele. Uczniom życzył samych sukcesów, cierpliwości i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy.

 

Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali sie do klas, gdzie na dobre rozpoczęli rok szkolny 2016/2017.

 

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom odkrywania nowych pasji i pogłębiania tych już odkrytych, a pedagogom spokoju i zapału do pracy!

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.