Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela

 

graduacja-klasy8-2018 06

 

Galeria zdjęć >>

 

W tym roku, mury Polskiej Szkoły im. Św. Małgorzaty Marii w Algonquin opuściło aż 37 Absolwentów! W szkole pustką powiało! Taka grupa, to wcale niemało!


Osiem lat nauki- zgłębiania tajemnic trudnego przecież języka polskiego- to wyczyn nie lada jaki! Poznawanie tajemnic i zawirowań historycznych, że już nie wspomnimy o próbie ich zrozumienia!!!
Wędrówki „palcem po mapie” w celu odnalezienia najpiękniejszych zakątków, które warto będzie odwiedzić!


Naszym uczniom nie są już obce takie nazwiska jak Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska -Curie, Mikołaj Kopernik, Ignacy Jan Paderewski, Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Jan Paweł II, Lech Wałęsa i wiele, wiele innych. Oni doskonale wiedzą, jak wielki wpływ na losy całego świata mieli „synowie polskiej ziemi”.


Z jak ogromna radością, my nauczyciele słuchaliśmy powakacyjnych relacji naszych podopiecznych, o wędrówkach po Polsce: „Proszę Pani! -ja dotykałem serca dzwonu Zygmunta, bo mówiłaś, że spełni się moje marzenie! -  a ja byłam przy grobie Mickiewicza, Słowackiego i Marszałka Piłsudskiego- tego od” Pierwszej Brygady- wie pani? No nie? A ilu sąsiadów ja poznałem! Super mi się z nimi gadało, tylko czasem się trochę śmiali, że śmiesznie mówię, ale rozumieli mnie. A zatem kochani! - cel został osiągnięty. Dzisiaj piękny bukiet radości, wdzięczności i dumy -stawiamy na stole pt. Klasy 8- 2018.


Dziękujmy sobie nawzajem: Ojcom Franciszkanom za modlitwę i posługę kapłańską, dyrekcji za prowadzenie tej szkoły, rodzicom za wychowanie swoich dzieci w poczuciu miłości do Polski, pracownikom szkoły, za dbałość o to, aby wszystko sprawnie działało. Młodzieży, za to, że mimo zmęczenia w piątkowe wieczory przychodzili do szkoły oraz tym nauczycielom, którzy z łezką patrzą na tą dorosłą młodzież, a przecież pamiętają ich takich małych… „Kaśka – ta śliczna mała? A Krzysiek!- jaki przystojny, jaki wysoki!


No i my wychowawczynie klas ósmych. Przyszło nam pracować z młodzieżą dorastającą, to też nie raz było słychać za drzwiami nasze krzyki! – no cóż! Taka „uroda” tego wieku. Ale było też wiele śmiechu i radości. No i praca. Staraliśmy się ze wszystkich sił, aby dziś z podniesionym czołem powiedzieć: „Nie zmarnowaliśmy czasu”. Udało nam się wykonać kawał „dobrej roboty”.   


Urszula Roberts i Elżbieta Bartosz
Wychowawcy klas 8-ych

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.