Komunikat Szkolny

index

 

Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2021/2022

Konkursy

Login Nauczyciela

 

3LO-graduacja-2016 37

 

Galeria zdjęć >>

  

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” - Menander

 

Niedziela, 8 maja 2016 roku, była dla 17 maturzystów Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin wyjątkowym dniem. To właśnie wtedy w naszym kościele miała miejsce uroczysta graduacja dwóch klas: klasy ósmej i trzeciej liceum. Po mszy świętej, koncelebrowanej przez o. Witolda Adamczyka, panie: Jolanta Bednarski (kl. VIII) i Elżbieta Kubajek (kl. III liceum) powitały zgromadzonych gości, Rodziców, grono pedagogicznei pracowników szkoły oraz zaprosily do obejrzenia przygotowanych na tę okazję programów artystycznych przygotowanych przez każdą z klas. Na pierwszy ogień „poszli” ósmoklasiści. Maturzyści, ubrani w białe togi i birety z radością oczekiwali na swoje wyjście. Część artystyczną klasy maturalnej rozpoczął duet: Krystian Kalinowski (pianino) i Natalie Trzeciak (skrzypce), który zagrał „Preludę” (opus 28, nr 4) Fryderyka Chopina. Następnie odbyła się prezentacja wszystkim maturzystów prowadzona ze swadą przez Barbarę Sawicką i Krystiana Kalinowskiego. W trakcie prezentacji uczniowie odbierali świadectwa maturalne i książki pamiątkowe z rąk pani dyrektor, Beaty Rzadkowskiej i ojca, Piotra Sarnickiego. Maturzystką 2016 roku została Claudia Kosiak, której serdecznie gratulujemy. Kolejnym punktem programu był skecz pt. ”Na lekcji”, który rozbawił gości do łez. W rolę surowej nauczycielki wcieliła się Claudia Kosiak. Role nieprzygotowanych uczniów zagrali: Julia Drożdż i Jacek Barański. Następnie głos zabrała pani dyrektor, Beata Rzadkowska, która, podsumowując trzy lata nauki, wyraziła nadzieję, że zdobytą w polskiej szkole wiedzę absolwenci wykorzystają do realizacji marzeń i planów życiowych. W dalszej części programu abiturienci dziękowali po kolei: ojcu, Piotrowi Sarnickiemu (Ewa Oszajec i Mikołaj Maliński), pani dyrektor, Beacie Rzadkowskiej (Sabrina Pietrucha i Michał Kuklik), nauczycielom i katechetom (Kaja Biel i Adam Balawender), pracownikom Zarządu szkoły i administracji (Julia Tokarz i Emily Zukowski), Rodzicom (Greta Kurzynski i Jacek Baranski). Po wysłuchaniu ostatnich podziękowań, wszyscy absolwenci udali się do swoich Rodziców, żeby wręczyć im certyfikaty „Najlepszych na świecie Rodziców” i podziękować za trud wychowania. W tym miejscu pani dyrektor, Beata Rzadkowska podziękowała również dwojgu Rodzicom z Rady Rodziców: pani Ewie Pietrusze i Maciejowi Malińskiemu za długoletnią i oddaną pracę na rzecz dzieci i całej społeczności szkolnej Polskiej Szkoły im. św. Małgorzaty Marii w Algonguin.

 

Kilka zdań do uczniów klasy ósmej w imieniu maturzystów wyglosiły: Margaret Barcinski i Alexandra Kaminski, zachęcając młodszych kolegów do kontynuowania edukacji w liceum. Następnie głos zabrała wychowawczyni klasy, Elżbieta Kubajek, która przypomniała maturzystom najważniejsze wydarzenia z życia klasy i podziękowała za trzy lata nauki. W imieniu Rodziców pani Katarzyna Barańska przeczytała wzruszające wierszowane podziękowania dla wszystkich nauczycieli tegorocznych maturzystów. Wyrazem wdzięczności były piękne kwiaty i upominki, które absolwenci wręczyli o. Piotrowi Sarnickiemu, Dyrekcji i wymienionym w podziękowaniach pedagogom. Wiązankę pożegnalnych wierszy z powagą wyrecytowali: Margaret Barcinski, Alexandra Kaminski i Adam Balawender.  

 

Ostatnim punktem programu graduacyjnego było zaśpiewanie przez wszystkich abiturientów piosenki: „Ale to już było”. Symbolicznym gestem wyrzucenia biretów w górę tegoroczni absolwenci liceum pożegnali się ze szkołą. Mamy nadzieję, że w przyszlości znajdą czas, żeby odwiedzić przyjazne mury szkoły i wspólnie powspominać spędzone tutaj lata.           

 

Elzbieta Kubajek
Nauczyciel

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.