Login Nauczyciela

Kangur - Konkurs Matematyczny 2019

 

 1

 

Galeria zdjęć >>

                                

21 Marca 2019 r. po raz dwudziesty drugi  w Stanach Zjednoczonych miłośnicy matematycznych zmagań zasiedli do rozwiązywania zadań tekstowych bez kalkulatorów i tylko z ołówkiem w ręku.To największa szkolna masowa impreza matematyczna na całym świecie. W tym roku wzięło w niej udział 32 tys. uczestników w 44 stanach na terenie USA.


W naszej Polskiej Szkole im. św. Małgorzaty Marii w Algonquin konkurs przeprowadzany jest od 2013 roku.


W tym roku do matematycznych zmagań przystapiło 37 uczniów z klas od 1 do 9, którzy 21 marca 2019 roku o 6.00p.m. z zapałem zabrali się do rozwiązywania matematycznych zadań.


Miłośnicy matematyki mieli do rozwiązania 24 zadania testowe w klasach od 1 do 4 lub 30 zadań - klasy 5-12.


Nad całością konkursu czuwały dwie panie-opiekunki i koordynatorki-Barbara Kalinowski I Iwona Djordjevich.


Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową niebieską koszulkę, ołówek, prezent-niespodziankę oraz certyfikat uczestnictwa. Uczniowie, którzy uzyskają najwyższe wyniki w danym stanie oraz w całym kraju otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Najlepsi z najlepszych pojadą latem 2019 roku na dwutygodniwe wakacje do Polski, poznawać i zwiedzać naszą piękną Ojczyznę.

 

Życzymy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu, a szczególnie uczniom naszej szkoły, jak najlepszych wyników oraz już dzisiaj przyznajemy im zaszczytny tytuł “Tęgiej matematycznej Głowy 2019”.

 

Barbara Kalinowski
Opiekun konkursu

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.